עמית חקירות - עמית חקירות
הדפס עמוד זה
חקירה בבית העסק והתקנת ציוד מעקב אלקטרוני

חקירה בבית העסק והתקנת ציוד מעקב אלקטרוני

בתי עסק רבים מתלוננים על מכת גניבות, על דליפת מידע סודי וחיוני ועל היעלמות איטית, אך קבועה של סחורה או ציוד מבית העסק. הצבת ציוד אלקטרוני נסתר במקומות עבודה ובבתי עסקים חושפת ומגלה ממצאים רבים שללא הציוד המתוחכם היה מאוד קשה להגיע אליהם. גניבה ממעביד נחשבת עבירה חמורה ולא אחת בית המשפט מטיל עונש כבד על מי שגונב במקום העבודה, הרבה יותר קשה מאשר על "גניבה רגילה". חקירה סמויה או גלויה, שימוש בציוד אלקטרוני ובדיקות פוליגרף הם הכלים המרכזיים העומדים לעזרת החוקרים כדי לגלות את הגנבים ולמנוע גניבות בעתיד.

חקירה בבית העסק - שבעה דברים שחשוב לדעת

עמית חקירות - חקירה בבית העסקעובדים רבים מרגישים בבית העסק כמו בבית. מצד אחד זה מצוין, הם מרגישים חלק מהעסק ותורמים לקידומו, אך מנגד תמיד יש חשש כי העובדים המכירים היטב את בית העסק ינצלו את הפרצות וישתמשו במשאבי החברה לטובתם האישית.

מעסיקים רבים חשים כי דברים לא ברורים קורים בבית העסק שלהם, אך הם אינם יודעים לשים את האצבע בבירור על מעשים חשודים. לעתים תחת אפו של המעסיק מתקיים ריגול תעשייתי וסודות העסק נמסרים למתחרים ולעתים באופן קבוע נגנב כסף מהקופה או נעלמת סחורה מהמלאי, טיפין טיפין, אך באופן קבוע הגורם לנזק כלכלי רב.

העידן הטכנולוגי יודע לתת מענה לבעיות. באמצעות ציוד אלקטרוני, סמוי וגם גלוי, יכול בעל העסק לעקוב אחרי העובדים ולשלוט בכל מה שנעשה במפעל שלו. גם בעלי עסקים קטנים נעזרים בחברות חקירה ובציוד אלקטרוני כדי לפקח על הנעשה בעסק. חנות קטנה, לדוגמה, תוכל לאתר מבקרים ה"מפלחים" באופן קבוע סחורה מהחנות או בעל המשרד יופתע לגלות מיהם העובדים הלוקחים ציוד משרדי יקר מהמשרד ועוד.

 מצלמות אבטחה וציוד אלקטרוני בבית העסק מיועדים לאיתור גניבות בתוך העסק, אך לא רק. במפעלים שבהם מתעסקים בכסף או בשווה כסף מומלץ לערוך בדיקות מקצועיות באופן קבוע, אחת לתקופה או להתקין אמצעים אלקטרוניים. הבדיקה יוצרת הרתעה אצל העובדים. העובדים או המבקרים שידעו כי בבית העסק מותקן ציוד אלקטרוני למניעת גניבות או מעילות יירתעו וימנעו מהגניבה.

בכל מקרה שבו קיים חשד נגד עובד או קבוצת עובדים או בכל מקרה שבו אתם מרגישים כי דברים מוזרים מתרחשים בעסק שלכם כדאי לכם לפנות אל משרדי חקירות.

חוקרים מקצועיים ידעו להתאים את שיטת החקירה לכל מצב. לעתים הם יפתחו בחקירה סמויה, לעתים הם יתשאלו את העובדים באופן גלוי ואם יהיה צורך הם יבדקו אותם גם במכונת פוליגרף.

 הבסיס לחקירה, סמויה או גלויה, נובע מהתייעלות החברה, מהלשנה או בהתאם לתיעוד שהתקבל באמצעים אלקטרוניים מגוונים.  לאחר שהחוקרים יאספו את המידע, הם יתאימו את דרך החקירה בשיתוף עם בעלי החברה, יפענחו את מקור המעילות וימנעו נזק רב לבעל המפעל. 

עודכן לאחרונה בראשון, 21 פברואר 2016 10:03
תגיות:
משרד חקירות פרטי, משרד חקירות פרטי ירושליים, חוקר פרטי, ציוד מעקב, ציוד מעקב וריגול, ציוד מעקבים, ציוד מעקבים והאזנה, חקירה בבית עסק, חקירה במפעל, חקירה במקום עבודה,
© Meet Gavern - Free Joomla! 3.0 Template 2020