עמית חקירות

משרד חקירות ומעקבים

השאר פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי חינם

*
שם
Please type your full name.

*
דוא"ל
Invalid email address.

*
טלפון
Invalid Input

השאר פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי חינם

*
שם
Please type your full name.

*
טלפון
Invalid Input

גניבות עובדים במפעלים

גניבות עובדים במפעלים

מפעלים ובתי עסק חשופים לגניבות כמעט על בסיס יום יומי, גניבות ומעילות הגורמות נזק כלכלי רב. רבים מבעלי החברות אינם ממהרים לפנות למשטרה או לחברת חקירות מאחר ואינם מעוניינים ששם החברה יתנוסס בכותרות בהקשר שלילי. ב"עמית חקירות" נותנים מענה לבעיה ומנהלים חקירה סמויה, רק אם ייאספו ראיות לגניבת עובדים במפעלים, תיהפך החקירה הסמויה לגלויה וכל זאת בהקפדה על שם החברה ובמניעת פרסומים אשר יכולים להזיק לשמה הטוב של החברה. 

עמית חקירות - חקירות גינבה ממפעלים

איך אפשר לחקור גניבות במפעלים?

השלב הראשון הוא שלב החקירה הסמויה. בשלב זה אוספים החוקרים מידע רלוונטי בהתאם למידע ולחשדות אשר מעלה המעסיק. בדרך כלל החקירה הסמויה מלווה בהתקנת ציוד אלקטרוני או בהשתלה של עובד סמוי לחברה. החוקרים עוקבים אחרי המידע הנאסף ומנסים לבחון את אופי הגניבות, את מודל ההתנהגות של העובדים, את דפוס הפעולה ועוד.

השלב השני של חקירת עובדים במפעלים הוא שלב החקירה הגלויה על ידי החוקרים. לאחר שנאספו עובדות וראיות בחקירה הסמויה, הגיע הזמן לתשאל את העובדים ולאמת את הראיות שהצטברו בשלב החקירה הסמויה.

 השלב השלישי הוא שלב הפוליגרף. לא בכל חקירה יש צורך בבדיקת פוליגרף, אך אם יתעורר הצורך תבוצע חקירת פוליגרף אשר תיתן משנה תוקף לממצאים שהתגלו בשלב החקירה הסמויה ובשלב התשאול הגלוי.

למי מתאים לבצע חקירות של גניבות עובדים במפעלים

גניבות עובדים במפעלים יכולות להתרחש במגוון דרכים. זו יכולה להיות גניבה מהמלאי, זו יכולה גניבת כסף מהקופה, זו יכולה להיות רמאות במשקל או חבלה בזדון בייצור כמו למשל במפעל המייצר מוצרים מכסף, כאשר ה"מוצר המקולקל" נזרק מחדש להיתוך, אך בפועל המתכת היקרה נגנבת ומגיעה לכיס של העובד. 

חקירת גניבות של עובדים מתאימה לכל עסק ולכל ארגון שקיים בו חשד, גם אם לא מבוסס, נגד אחד העובדים או נגד קבוצת עובדים. מטרת החקירה להפריך או לאמת את החשדות. אם יתברר כי היה בסיס מוצק לחשדות אפשר יהיה להגיש תלונה נגד העובד.

לעתים קיים מצב הפוך, כאשר מנהלי החברה עומדים חסרי אונים מול היעלמות קבועה של סחורה ואין להם מושג או קצה חוט מי הוא האחראי לגניבת הסחורה. במקרים כאלו הדרך הטובה ביותר היא לפנות לחברת חקירות מקצועית שתחקור ותגלה את מקור הגניבות ותשים להם סוף.

בכל חברה, ארגון או מפעל שבו מתעסקים העובדים עם כסף או עם שווה כסף ללא פיקוח מומלץ לבצע חקירת סמויה אחת לתקופה על בסיס קבוע.

ההחלטה על דרך החקירה המתאימה תיקבע בשיתוף פעולה בין המעסיק וחברת החקירות. דרכי החקירה והציוד האלקטרוני ייבחרו בהתאם לאופי של כל מקום עבודה.

חקירת גניבות עובדים במפעלים תעביר מסר ברור לעובדים כי ההנהלה רואה הכול וכל גניבה סופה להתגלות.

ב"עמית חקירות" נותנים פועלים רק בהתאם לחוק. בראש החברה עומד מר צפריר צחי, חוקר מקצועי בעל השכלה משפטית אשר מכיר היטב את כל החוקים. ידיעת החוק, הידע המקצועי, הציוד האלקטרוני המגוון והניסיון הרב מאפשרים לצוות החברה לתת תשובה מרבית וחוקית לכל בעיה.