עמית חקירות

משרד חקירות ומעקבים

השאר פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי חינם

*
שם
Please type your full name.

*
דוא"ל
Invalid email address.

*
טלפון
Invalid Input

השאר פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי חינם

*
שם
Please type your full name.

*
טלפון
Invalid Input

פגיעה במערכת המחשוב של המשרד

בעידן המודרני כל גוף מסחרי וללא כל קשר לגודלו, מתנהל על ידי רשת מחשבים משרדית, קטנה, בינונית או גדולה. המציאות הנוכחית גורמת לנו לתלות מוחלטת במערכות האלה, ככל שמדובר בכלי עבודה בסיסי בכל משרד או עסק מסחרי וללא כל קשר לגודלו.

מאידך מדובר בכלי אשר משמש אותנו גם בחיים הפרטים החל מקריאת עיתון, בדיקת מייל, השוואות מחירים ועד למשחקים בלתי נגמרים.

זאת ועוד השילוב בין הדברים יוצר לא מעט גם ערבוב תחומים כאשר עובדים ממשיכים את יום העבודה מהבית.

אולם היעילות של העובדים חושפת לא פעם את המערכת שלנו לפגיעה לחדירות חיצוניות או כניסות עובדים לצרכים פרטיים, ובמילים ברורות גניבה או חמור מכך גניבה ממעביד.

גניבות שכאלה לא נראה בחוסר בציוד או במשרד הפוך, אולם כן ניתן לראות בחשבונות מנופחים אשר מגיעים לארגון, בזליגת מידע למתחרים, או פשוט בשימוש לא ראוי במערכת אשר בערבו של יום יכול לגרום לנזק בהתנהלות הארגון.

- פרצו לכם לרשת המשרדית?

- קיבלתם חשבונות טלפון מנופחים? כן, כן גם המרכזייה שלכם מחוברת דרך מחשב.

- אתם חוששים שהמערכת תקרוס ביום עבודה לחוץ?

אנחנו יכולים לתת לכם את הפתרון. במשרדנו קיימת מחלקה של אנשי מחשבים אשר מתמחים בתחום אבטחת מערכות מחשוב, ואשר פועלים בצוותא עם חוקרים מנוסים. הצוות המשולב 

פועל לאיתור והשוואת נתונים אותם נלמד הן מהתנהלות המשרד בצד הפיזי של האנשים והמשרדים עצמם והן מהצד של מערכת המחשוב בהתאמה לכך.

ממכלול דברים אלו נרכיב לכם תמונה מלאה כיצד ומהיכן עשו שימוש במערכת, ומה הייתה מטרת השימוש.

ריכוז הנתונים יאפשרו לכם להבין מי עושה שימוש יעיל במערכת, אבל בעיקר מי עושה שימוש לא ראוי במערכת? האם כניסה למערכת המחשוב ביום שבת לפנות בוקר היא כניסה ראויה?? או צינור כניסה לאתרים אשר עולים לכם כסף רב.

כאן המקום לציין כי גם כניסה לאתרים "חינמיים" לכאורה פותחת פתח להורדת אשפה רבה למחשב המשרד שלא לדבר על וירוסים כאלה ואחרים, דבר היכול לשתק את השרת המשרדי ובהמשכו את כל מערכת המחשוב במשרד. 

העובד או העובדת אשר ביצעו אותו חושבים כי במחיקת היסטוריה פטרו את הבעיה. 

חשוב לציין כי החקירה הפיזית של התנהלות המשרד כאשר הנתונים צצים ועולים מאוד חשובה בבדיקה למציאת מקור הבעיה. במצב בו הדברים חמים ולא ניתן זמן לאנשים להתארגן, ניתן יהיה לחקור עובד זה או אחר בו במקום ולקבל תמונה מהירה אשר תאפשר לתקן את המצב ולשוב ולהתרכז בדברים החשובים באמת לחבתכם.